56. Saaremaa Rallile on registreerunud juba 157 ekipaaži

Saaremaa Ralli

Saaremaa Ralli

info@saaremaarally.eu

Foto: Alar Truu

Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste sarja viimane ehk 7. etapp sõidetakse 6. – 7. oktoober traditsiooniliselt Saaremaal. Osalejate huvi võistluse vastu on väga suur ja tänaseks on registreerunud juba 157 ekipaaži.

Tänavu sõidetakse järjekorras juba 56. Saaremaa Ralli, millele antakse pidulik start reedel, 6. oktoobril 2023 kell 17:30 Kuressaare linna keskväljakult. Võistlustrassi pikkuseks on korraldajad planeeritud 540,17km, millest lisakatsed moodustavad 124,76km (90% kruus ja 10% asfalt). Kokku tuleb võistlejatel läbida 12 kiiruskatset, millest 3 sõidetakse reedel ja 9 laupäeval.

Kavas on ka uus katse Saaremaa põhjarannikul

Saaremaa Ralli võistluse juhi Rasmus Uustulndi sõnul on võistlejaid ees ootamas klassikalised nõudlikud Saaremaa teed kiviaedade ja kadakate vahel, kuid sees on ka täiesti uusi lõike. “Võistlustrassi kokku pannes oleme püüdnud lähtuda ikka ja jälle põhimõttest, et hoiame sees vanu klassikuid, aga toome iga aasta sisse ka uusi lõike. Tänavu olemegi kokku pannud ühe uue katse Saaremaa põhjarannikul, mida küll osaliselt on varasemalt läbitud, kuid tervikuna seda sellises formaadis varem sõidetud ei ole. Kindlasti ei puudu ka tänavuselt rallilt Kuressaare linnakatse, mis sõidetakse reede õhtul ja on kõigile pealtvaatajatele tasuta.”

Kõigil, kes plaanivad Saaremaa Rallil osaleda, tuleks mõelda juba osavõtu registreerimise peale, kuna ajakanal võimaldab starti lasta piiratud arvu osalejaid. “Suur heameel on näha, et huvi ralli vastu on olnud väga suur. Alles esmaspäeval avasime registreerimise ja tänaseks on meil nimekirjas juba 157 ekipaaži. Küll aga tuleb tõdeda, et ajakanal võimaldab meil peale lasta, seega kõik, kellel on plaanis Saaremaale sõitma tulla, peaksid mõtlema juba oma osavõtu registreerimise peale,” ütles Uustulnd.

Saaremaa Ralli kuulub FIA Rally Star kalendrisse

Lisaks sellele, et võistlus on Terminal Oil Eesti meistrivõistluste sarja viimane etapp, kus selguvad autoralli Eesti meistrid, kuulub 56. Saaremaa Ralli ka FIA Rally Star kalendrisse. FIA Rally Star programm on mõeldud noortele, kes alustavad oma karjääri rallisimulaatoris ja arvutimängudes ning parimatel on võimalus liikuda edasi juba päris ralliauto rooli. Eesti lippu hoiab selles sarjas kõrgel Romet Jürgenson.

Saaremaa Ralli direkor, Villi Pihl ütles: “See, et Saaremaa ralli on silma jäänud rahvusvahelisele autospordi föderatsioonile, on suur tunnustus ka kõigile neile, kes on läbi aastate ralli korraldamisse panustatud. Meie võistluse tase on läbi ajaloo olnud tugev ja rõõm on näha, et seda on märgatud ka mujal maailmas.”

Ralli kiiruskatsed on pealtvaatajatele tasulised. Rallipassi maksumus on 25€, mis kehtib mõlemal päeval ja kõigil kiiruskatsetel. Lisaks on võimalik soetada ka ühekordne kiiruskatse pääse, mille hind on 10€ katse kohta. Rallipassi saab soetada eelmüügist juba alates 13. septembrist Piletitasku veebilehelt või rallinädalal Saare Selverist ja S-Link’i ametlikest müügipunktidest. Eelmüügist soetatud rallipassid tuleb vahetada kas müügipunktis või katsete viivates piletikontrolli punktides käepaela vastu.

56. Saaremaa Rally on autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste sarja 6. etapp (4. etapp klassidele EMV9 ja EMV10 – võistkondlik arvestus, 5. etapp klassile EMV LADA).

Võistlejate eelregistreerimine lõpeb esmaspäeval, 25. septembril kell 21:00. Meedia akrediteeringu taotluste vastuvõtt aga 25. septembril kell 17:00.


Ralli dokumendid ja olulise info leiab siit: SIIT

Võistlusele registreeruda saab siin: SIIT

Meedia akrediteerimistaotluste esitamine toimub siin: SIIT

TOETAJAD

AMK GRUPP OÜ

SAAREMAA RALLI MTÜ
Reg. nr: 80429510
Aadress: Saare maakond, Saaremaa vald, Kuressaare linn, Arhiivi tn 12, 93815
Tel.: +372 526 2039
E-post: rally@saaremaarally.eu

Pealtvaatajale

Koostööpartnerid

Scroll to Top