50. Saaremaa Ralli 13. - 14. oktoober 2017

Winners 2017

Silveston 50. Saaremaa Rally 2017 võitjad Ott Tänak - Georg Gross (Foto: Ray Põder)

13.-14.oktoobrini sõideti Lääne- ja Kesk-Saaremaa kruusateedel Eesti autoralli meistrivõistluste ja Estonian R2 Challenge viimane etapp, Silveston Saaremaa ralli. 50. juubelirallile startis 174 võistluspaari, kaheteistkümnest riigist.

Võistluse avapäeval sõideti kolm kiiruskatset, kogupikkuses 21,91 kilomeetrit. Kõikide katsete parimat aega näitas võistluspaar nr.1 Ott Tänak – Georg Gross (Ford Fiesta RS WRC), kes edestasid avapäeva lõpuks Egon Kauri – Annika Arnekit (Ford Fiesta proto) 27,7 ja Siim Plangit – Urmas Roosimaad (Škoda Fabia R5) 27,9 sekundiga. Teisel võistluspäeval sõideti kaheksa kiiruskatset ning sarnaselt avapäevale võitsid ka kõik need katsed Tänak – Gross, kes finišeerisid Saaremaa 50. juubeliralli võitjatena.

Nii Tänakule, kui Grossile oli see kolmandaks Saaremaa ralli võiduks. Grossil aga on nüüd piloodina võidetud kahe võidu kõrval ette näidata ka võit kaardilugejana. Saaremaa teedel on varem sellise saavutusega hakkama saanud Jaan Metssalu, kes võitis veoautol sõites kaardilugejana 1978. aasta Tehumardi ralli ning sõitjana aasta hiljem sõidetud võistluse.

„Kui aus olla, siis oli päris nauditav. Olud olid tõesti keerulised ja minulgi parajalt pusimist. Au ja kiitus Georgile. Ulme, mida me tegime. Nii palju, kui mina inimesi tean, siis enamik ei uskunud, et ta hakkama saab. Võitsime kõik katsed ja sõitsime korraliku WRC-hooga. See, mida Georg täna tegi, siis on palju kaardilugejaid, kes sellega hakkama ei saaks. Ma arvan, et mina seda ei teeks,“ võttis Tänak võidu toonud 50.Saaremaa ralli kokku.

Avapäeva teisena lõpetanud Kaur – Arneki Fordi mootor lõpetas koostöö kohe laupäeva esimesel katsel ning Plangi – Roosimaa kukkusid tänu sõiduvigadele lõpuks absoluutarvestuse 26. kohale.

Raskete ilma- ja teeoludega sõidetud ralli teised olid Nikolay Gryazin – Yaroslav Fedorov, kes jäid 11.kiiruskatse järel Tänak – Grossist maha 3:24,9. Kolmandana finišeerisid Raul Jeets – Andrus Toom, kes jäid kaasmaalastest ralli lõpuks maha 4:49,7.

Kaheveoliste kuni 1,6 liitrise mootoriga autode EMV6 ja Estonian R2 Challenge arvestuses olid Saaremaa ralli parimad ning teenisid Estonian R2 Challenge peaauhinna 28 000 eurot Ken Torn – Kuldar Sikk (Ford Fiesta R2T).